close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 listopada 2017

  z udziałem Wiceministra, Marka Magierowskiego

  Wraz z Pamelą Malewicz, Wiceministrem ds. Praw człowieka i Wielokulturowości Rządu Buenos Aires i Ambasadorem RP, Markiem Pernalem odsłonił popiersie Marii Skłodowskiej Curie, dłuta Blasa Gurrieri, w Parku Centenario w 150. Rocznicę urodzin Wielkiej Polki. Obecny był m.in. deputowany Eduardo Amadeo oraz licznie zgromadzona Polonia Argentyńska.

  Hymny Argentyny i Polski odegrała Orkiestra Wojskowa „Paso de los Andes” z VII Regimentu La Plata.

  W Maciaszkowie – Martin Coronado w siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w obecności Rektora PMK, Ks. Jerzego Twaroga, księży i sióstr zakonnych wręczył nominację na stopień kapitana, Antoniemu Żebrowskiemu (94 lata), nawigatorowi 307 Dywizjonu Lwowskich Puchaczy i zwiedził Muzeum Wojska Polskiego oglądając pamiątki po żołnierzach i oficerach Wojska Polskiego, którzy wyemigrowali do Argentyny.

  W Ambasadzie RP wręczył odznaki Bene Merito Marcie Bryszewskiej i Henrykowi Mittelstaedt z Biblioteki Polskiej im. I. Domeyki. Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej z rąk Ambasadora RP otrzymali: Ana Okecki de Sarachaga, Beatriz Orlowski, Marta Potocki i Sebastián Carlos Zoltowski (Żółtowski). Z koncertem wystąpił gitarzysta Krzysztof Meisinger.

  Na cmentarzu Recoleta złożył kwiaty na grobach oficerów Wojska Polskiego. Następnie wziął udział w mszy za Ojczyznę w Polskim Kościele Św. Guadalupe. W Domu Polskim siedzibie Związku Polaków w Republice Argentyńskiej UPRA odbyła się Akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości z udziałem władz związku, polskich harcerzy, zespołów folklorystycznych Nasz Balet i Starszy Nasz Balet.

   

  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: