close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2018

  Ambasada RP w Buenos Aires, Biblioteka Polska im. I. Domeyki oraz dyrekcja Ogrodu Botanicznego im. Carlosa Thaysa zapraszają na inaugurację wystawy "100x100 Polonia en Buenos Aires - 100 polskich miejsc w Buenos Aires na 100-lecie Odzyskania Niepodległości".

  Pomysł stworzenia przewodnika po polskich miejscach w stolicy Argentyny zrodził się podczas dyskusji o sposobach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jak w przystępny sposób opowiedzieć współczesnemu Argentyńczykowi o Polsce i jej historii? Jak zainteresować go naszym świętem? Zdecydowaliśmy się zrobić to poprzez opowieść o miejscach mu znanych – tych, które mija każdego dnia. Od końca XIX do połowy wieku XX przez Buenos Aires przewinęły się setki tysięcy polskich imigrantów, z których wielu pozostawiło swój ślad w przestrzeni miejskiej. Także ich potomkowie dzisiaj żyją w tym mieście i współtworzą jego kulturę.

   

  Początkowo nie byliśmy pewni, czy uda się znaleźć i opisać symbolicznych 100 miejsc związanych z Polską. Dzisiaj wiemy, że jest ich znacznie więcej! Dlatego wierzymy, że nasz projekt dalej będzie się rozwijał i – być może – zadziała także w drugą stronę, stając się atrakcyjnym narzędziem poznawania Argentyny dla Polaków.

   

  Pomysłodawcą i autorką przewodnika oraz wystawy jest Marta Bryszewska – dyrektor Biblioteki Polskiej im. I. Domeyki w Buenos Aires. Za koncepcję graficzną odpowiada Maja Losowska.

   

  Inauguracja wystawy 100x100 Polonia en Buenos Aires:

   

  MIEJSCE: budynek główny Ogrodu Botanicznego w Buenos Aires

  CZAS: czwartek 15 listopada 2018 r., godzina 14:00

   

  WSTĘP WOLNY  

   

  Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego od strony avenida Santa Fe i Plaza Italia od 15 listopada do końca roku.

   

  Zapraszamy!

  100_invitacionOK

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: