close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 16 maja 2019

  W związku ze zwiększającym się w ostatnim okresie zainteresowaniem złożeniem wniosku paszportowego w WK Ambasady RP w Buenos Aires uprzejmie informujemy, że czas oczekiwania na wizytę paszportową może ulec wydłużeniu.

  Terminy wizyt w sprawach paszportowych udostępniane są na bieżąco za pośrednictwem systemu e-konsulat. Jednak ze względu na zwiększone zainteresowanie zajmowane są one w bardzo krótkim czasie. Pojawiający się komunikat „brak wolnych terminów do (…)” nie oznacza, że rezerwacja wizyty paszportowej nie będzie możliwa przed wskazaną datą. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Apelujemy też o składanie wniosków paszportowych z odpowiednim wyprzedzeniem.

   

  Jednocześnie informujemy, że wprowadzamy zmiany mające na celu zwiększenie naszych możliwości wydawania paszportów. Wydział Konsularny Ambasady RP w Buenos Aires organizuje w ciągu roku pięć dyżurów paszportowych poza siedzibą urzędu, podczas których obywatele polscy zamieszkali poza Buenos Aires mogą złożyć wniosek o wydanie paszportu i odebrać gotowy dokument. Informacje o miejscach i datach dyżurów oraz o sposobie rezerwowania wizyt dostępne są TUTAJ.

   

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wniosek o dokument paszportowy można złożyć w dowolnie wybranym urzędzie konsularnym. Odbiór paszportu następuje w urzędzie, w którym został złożony wniosek.

   

  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

   

  WYDZIAŁ KONSULARNY AMBASADY RP W BUENOS AIRES

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: